VELUX Group представляє більш екологічні будинки з рекордно низьким викидом вуглецю та найкращим у своєму класі кліматом у приміщенні
Група VELUX та партнери відкривають двері Living Places Copenhagen – концепція із семи прототипів, які показують, як ми можемо створювати стійкі будівлі з утричі меншим викидом CO2 і першокласним кліматом у приміщенні. Концепція Living Places забезпечує найнижчі викиди CO2 у Данії, демонструючи, що нам не потрібно чекати майбутніх технологій для більш екологічного будівництва.
На будівельну галузь припадає 34% світового споживання енергії та 37% глобальних викидів CO2 CO2 , і в останньому звіті кліматичної групи ООН ясно, що рішення з низьким вмістом вуглецю необхідно масштабувати та впроваджувати – також і у будівельній галузі. Одне з цих рішень від сьогодні можна спробувати в Копенгагені. Завдяки новаторському проекту Living Places Copenhagen VELUX Group та її партнери демонструють, як будувати будинки з викидами CO2 з показником 3,8 кг/CO2/м2/рік, що втричі нижче, ніж чинне законодавство Данії, яке становить 12 кг CO2/м2/рік. – і за ціною, яка відповідає ринковій ціні будинку на одну сім’ю. Крім того, Living Places Copenhagen розроблено з акцентом на створення здорового клімату в приміщенні за допомогою денного світла та свіжого повітря, і забезпечує найкращий у своєму класі клімат у приміщенні.
«Будучи частиною галузі, на яку припадає значна частина глобальних викидів CO2, ми хочемо взяти на себе відповідальність за пошук шляхів більш екологічного будівництва. Цим проектом ми показуємо, як це можна зробити вже сьогодні. Я дуже пишаюся результатами, яких ми досягли разом із Living Places Copenhagen та нашими партнерами. Цей проект є хорошим прикладом того, як будівництво більш стійких, здорових будинків може як вирішити кліматичні проблеми в нашій галузі, так і покращити здоров’я людей. Зрештою, ми проводимо 90% нашого часу вдома, тому здоровий мікроклімат у нашому домі має вирішальне значення», – каже Тіна Майн, виконавчий віце-президент із продуктів групи VELUX.
Living Places Copenhagen є першим прототипом, що демонструє загальну концепцію Living Places, яка була ініційована групами VELUX, EFFEKT і Artelia. Бачення полягає в тому, щоб прокласти шлях у будівельній галузі та показати, як переосмислення будівель може допомогти вирішити деякі глобальні проблеми клімату та здоров’я. Концепція базується на п’яти ключових принципах: будинки мають бути здоровими, доступними, простими, доступними протягом тривалого часу та масштабованими. Ці принципи можуть бути застосовані до нових або існуючих будівель і спільнот.
Матеріали, рішення та знання вже тут
У рамках проекту The Living Places Copenhagen група VELUX, EFFEKT, Artelia та Enemærke & Petersen провели повну оцінку життєвого циклу. Це означає, що кожен матеріал, дизайн і техніка будівництва були ретельно розглянуті та нанесені на карту з точки зору викидів, які вони проектують, порівняно з типовим данським домогосподарством. Виходячи з цього, партнерство створило прототипи, показуючи, що нам не потрібно чекати майбутніх технологій, щоб будувати будинки, які приносять користь як людям, так і планеті.
«Моніторинг і ретельна оцінка кожного продукту та процесу були вкрай важливими для досягнення результатів, які ми можемо представити в цьому проекті. Той факт, що ми змогли досягти цих рекордних результатів з Living Places Copenhagen, є доказом того, що нам не потрібно чекати майбутніх технологій для будівництва більш екологічних будівель. Матеріали, рішення та знання вже тут – нам просто потрібно їх активувати та масштабувати. Я сподіваюся, що ми зможемо надихнути будівельну галузь слідувати», – говорить Лоне Файфер, директор із екологічного будівництва групи VELUX.
Living Places Copenhagen демонструє загалом сім прототипів – п’ять відкритих павільйонів і два готових повномасштабних будинки, які відкриються для публіки в День Землі 22 квітня. Будучи офіційним партнером Всесвітнього конгресу архітекторів UIA у Копенгагені, Living Places Copenhagen проведе програму дебатів і заходів, спрямованих на стимулювання та прискорення змін у будівельній галузі.
Більш детально про проект за посиланням