Living Places

Концепція Living Places, яка є частиною стратегії сталого розвитку VELUX до 2030 року, була розроблена компанією VELUX у партнерстві з компаніями EFFEKT та Artelia, щоб переосмислити те, як ми будуємо сьогодні, і закликати будівельну індустрію створювати відповідальні та відновлювані рішення, які приносять користь як людям, так і планеті.

Living Places Copenhagen є партнерським проєктом Всесвітнього конгресу архітекторів UIA в Копенгагені і складається з семи будівель - п'яти відкритих павільйонів і двох готових будинків у повному масштабі, що демонструють наш погляд на здорове та стійке житло.

Кожен матеріал, дизайн та будівельна техніка були ретельно продумані, щоб зменшити вплив на навколишнє середовище та покращити здоров'я людей. Проаналізувавши всі етапи життєвого циклу будівлі та зрозумівши значення кожного дизайнерського рішення, ми досягли в 3 рази менших викидів вуглекислого газу, ніж середній данський будинок на одну сім'ю, та першокласного клімату в приміщенні.

Living_Places_Copenhagen
Living_Places_Copenhagen
Фото: Adam Mørk
Візуалізація: EFFEKT architects
Living_Places_Copenhagen
Living_Places_Copenhagen
Living_Places_Copenhagen
Living_Places_Copenhagen

Children’s Living Places

SOS Children’s Villages Denmark (SOS DK) ініціювала новий проєкт, який має на меті підтримати систему опіки та піклування над дітьми в Україні, у партнерстві з SOS Children’s Villages Ukraine (SOS UA), Фондом Villum, Фондом Viessmann, Фондом Grundfos, Фондом Bitten & Mads Clausen, Групою VELUX, Фондом Somfy, DOVISTA, Flügger, VELUX Україна, Kromann Reumert та Експортно-інвестиційним фондом Данії (EIFO). Проєкт під назвою "Children’s Living Places" ("Простори для життя дітей”) "є відповіддю на нагальні виклики, що постали перед Україною у сфері догляду за дітьми в умовах війни, і поєднує в собі екожитла з низьким вуглецевим слідом та принципи соціального екорозвитку. 

Цей новий проєкт спрямований на популяризацію та посилення альтернативних форм сімейного виховання в Україні. Ще до початку повномасштабної війни в лютому 2022 року Україна мала один з найвищих показників кількості дітей, які живуть в інтернатних закладах в Європі: близько 100 000 з 7,5 мільйонів дітей проживали в тій чи іншій формі інтернатного закладу. 

Житлові кластери будуть побудовані в межах існуючих місцевих громад, щоб краще інтегрувати нові сім'ї, забезпечуючи відкритість до навколишніх громад. Окрім фізичної інфраструктури проєкт передбачає надання комплексних допоміжних послуг, таких як охорона психічного здоров'я та психосоціальна підтримка, які адаптовані до конкретних потреб дітей та осіб, які здійснюють догляд за ними.

Щоб реалізувати амбітний проєкт "Children’s Living Places", SOS DK та SOS Ukraine зібрали коаліцію з найвпливовіших гравців будівельної галузі. Проєкт фінансується Фондом Villum - частиною VELUX FOUNDATIONS, Фондом Viessmann, Фондом Grundfos та Фондом Bitten & Mads Clausen, в той час, як Група VELUX робить свій внесок в рамках концепції Living Places. Somfy Foundation, DOVISTA, Flügger та VELUX Україна зробили свій внесок у вигляді негрошових пожертв, а Kromann Reumert та EIFO підтримали проєкт юридичною та фінансовою експертизою.
Проєкт "Простори для життя дітей” слугує прикладом того, як поєднати соціальну стійкість зі здоровими низьковуглецевими будинками. Але в довгостроковій перспективі він має на меті надихнути органи влади та інші громади, а також залучити більше партнерів, які зможуть масштабувати цей проєкт і наслідувати його. Крім того, мета полягає в тому, щоб заохотити створення більш безпечних для здоров’я житлових просторів, які прості у виконанні, і які зможуть допомогти прийомним сім'ям та вразливим дітям по всій країні.
Living_Places_Copenhagen

Практична інформація про Living Places

Адреса: Otto Busses Vej 27, 2450 Copenhagen SV

Програма дискусій та заходів покликана стимулювати важливу розмову про роль будівель у гармонії між житлом та суспільством.

 

Дізнатися більше про Living Places