Download guides for roof window use and maintenance

Download the care and operating instructions for your roof window as a PDF here. To do this, you need some information that you can find on the type plate of your VELUX roof window.
Roof windows - wood (GGL/GPL/GZL/GZR)
Roof windows - polyurethane (GGU/GPU)
Special function (GDL)

Як визначити повний код Вашого мансардного вікна VELUX:

На усіх мансардних вікнах VELUX, вироблених після 1968 року, у верхній частині рами за вентиляційним клапаном знаходиться табличка з інформацією про вікно

1. Модель
2. Розмір
3. Варіант
4. Код продукту

Догляд за деревиною

Деревина була оброблена та вкрита захисним покриттям на заводі, а отже її можна мити звичайними побутовими миючими засобами. Кожні чотири роки або частіше в міру необхідності, поверхня дерев’яних елементів підлягає спеціальній обробці.  Кожні два роки така обробка потрібна для вікон, що піддаються високим температурам, впливу прямих сонячних променів та\чи підвищеній вологості (наприклад, вікна у ванних кімнатах і кухнях).

Догляд за поверхнею: Зніміть покриття (лак або фарбу) з поверхні. Переконайтеся, що деревина чиста та суха і нанесіть ґрунтове покриття. Після того, як воно висохне, покрийте поверхню шаром акрилового лаку/фарби на водній основі (завжди дотримуйтесь інструкцій виробника). Дотримуйтесь цієї процедури при відновленні пошкоджених ділянок фарби чи лаку. VELUX пропонує комплект для ремонтних робіт, який містить оригінальний лак або фарбу.

Коли Ви обробляєте деревину, необхідно закрити прокладки, щоб уникнути відлущування лаку/фарби, оскільки після цього прокладки можуть стати більш жорсткими і це негативно вплине на їхні функціональні характеристики.

Миття склопакету

Щоб помити скло ззовні, поверніть раму вікна на 180 градусів. Закріпіть обертальну раму, засунувши шпінгалет у втулку бокової рами. Таким чином, Ви звільните обидві руки для прибирання. Помийте скло м’якою чистою ганчіркою без ворсу/замшевою тканиною/неабразивною губкою або чистим неметалевим шкребком для миття вікон. Зазвичай для миття достатньо чистої води. Також можна використовувати звичайні неабразивні побутові миючі засоби. Для миття скла найкраще підходять м'яка вода. Тому у регіонах з жорсткою водою рекомендується додавати у воду пом’якшуючу рідину чи досуха витирайте залишки води.

  • Уникайте контакту скла з силіконом 
  • Не користуйтесь миючими засобами, що містять абразивні частинки 
  • Не використовуйте хімічні засоби для миття скла 
  • Уникайте контакту скла з гострими та абразивними об’єктами, включаючи ювелірні прикраси 
  • Ніколи не намагайтеся зчистити бруд зі скла, не застосувавши перед цим воду 
  • Якщо поряд з вікном проводяться будь-які роботи, закрийте скло чистим пластиковим листом для запобігання потрапляння будь-яких бризок або плям від агресивних і абразивних сумішей. 

Чистка фільтру

Чистка коміру

Раз на рік слід видаляти листя та інше сміття з коміру вікна для забезпечення безперешкодного стікання дощової води.

Сніг і крига

У районах з тривалими холодними періодами та сильними снігопадами сніг і лід можуть накопичуватись на даху, і мансардні вікна VELUX також можуть бути засипані снігом і вкриті льодом протягом тривалого часу. 

При підвищенні температури, зазвичай спочатку сніг і лід починають танути на вікнах.

Важливо забезпечити вільний відтік талої води з покрівлі та прилеглих стічних жолобів.

Конденсація

Утворення конденсації на віконному склі - своєрідне попередження для Вас, що слід частіше провітрювати кімнату. Регулярне провітрювання - найбільш ефективний метод запобігання утворенню конденсату на Вашому склопакеті.

Мінімізуйте рівень вологості:
  • За можливістю, не сушіть речі у будинку.  
  • Зачиняйте двері до кухні та ванної кімнати.  
  • Регулярно провітрюйте приміщення протягом п'яти хвилин принаймні три-чотири рази на день.
  • Бажано підтримувати постійну температуру в кімнаті мінімум 20°C.

В холодну пору року  під час користування вентиляційним клапаном, також може утворюватись конденсат. Це відбувається через те, що тепле вологе повітря різко охолоджується. В такому разі рекомендовано тримати клапан зачиненим. За потреби провітрювання варто відкривати вікно, а не вентиляційний  клапан.