ПОТРІБЕН НОВИЙ ПІДХІД ДО ЖИТТЯ В ПРИМІЩЕННІ


Нам удалося відгородитися від непевності й незручності світу природи, однак є дуже багато моментів, де ця перемога нічого не варта.


90 % часу ми проводимо в приміщенні, а наші будинки настільки добре ізольовані, що всередину не потрапляє достатньо денного світла та свіжого повітря. На сьогодні помешкання 84 мільйонів європейців настільки вологі й запліснявілі, що це становить потенційну небезпеку для фізичного та психічного здоров'я. Як результат, якість повітря в приміщенні низька, що може призвести до цілої низки захворювань – від головного болю й подразнення очей до алергії, астми й навіть серйозніших хвороб. У мешканців вологих і запліснявілих помешкань ризик захворіти на астму зростає на 40 %. 

Крім того, нестача прямого сонячного світла призводить до таких захворювань, як дефіцит вітаміну D, що може стати причиною для підвищеної утомлюваності й поганого настрою. Згідно з оцінками експертів, до 30 % населення світу страждає від САР (сезонного афективного розладу – так званої «зимової депресії») різних ступенів. Наразі точна причина САР невідома, проте цей стан часто пов’язують із нестачею сонячного світла.
Якщо не вживати жодних заходів, ситуація із цими проблемами лише погіршуватиметься. Тому нам усім важливо переосмислити, які умови мають бути в приміщенні. Ми всі – від звичайних людей до архітекторів, від компаній до урядів – повинні робити все можливе, аби впевнитися, що в наших будинках здорове середовище. Потрібно почати будувати по-іншому, а також почати жити по-іншому.

Якісь рішення прості, якісь складніші, а ще якісь потребують докорінних змін у суспільстві. Однак усе це реально – ми повинні діяти зараз, усі разом.

ШЛЯХ ДО БІЛЬШ ЗДОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА В ПРИМІЩЕННІ

Понад 75 років компанія VELUX покращує якість життя людей, забезпечуючи достатню кількість світла та свіжого повітря в домівках, школах і на робочих місцях. Незважаючи на вже науково доведену користь для здоров'я, зробити ще треба багато, щоби ми зрозуміли, що сонячне світло та свіже повітря – це не забаганка, а необхідність.
На щастя, у цій справі в нас є помічники. Ми працюємо разом з іншими лідерами світового ринку будівельної промисловості, щоб удосконалювати оселі. Наші розробки не можуть вирішити всіх проблем покоління домосідів, проте ми можемо показати найкращих шлях уперед.


У ПРИМІЩЕННІ ПОВІТРЯ МОЖЕ БУТИ ВП'ЯТЕРО БРУДНІШИМ, НІЖ НА ВУЛИЦІ

Де б ви не жили, майже завжди краще прочинити вікно та впустити свіже повітря, ніж дихати застояним повітрям у приміщенні.

НЕСТАЧА ДЕННОГО СВІТЛА ПОГІРШУЄ НАСТРІЙ 15 % ЛЮДЕЙ

Жодні штучні засоби не в змозі замінити вплив денного світла. Денне світло потрібне нам, щоби почуватися енергійними та здоровими.