СПРАВЖНЯ ЦІНА ПОГАНОГО ПОВІТРЯ В ПОМЕШКАННІ


Наразі 84 мільйони європейців живуть у вологих і запліснявілих помешканнях, збільшуючи ризик розвитку дихальних захворювань і пожиттєвих алергій.


У вологому та пліснявому середовищі ризик розвитку астми може зрости на 40 % – за даними загальноєвропейського дослідження, у 2,2 млн європейців астма розвинулася як прямий наслідок проживання в будівлях із високим рівнем вологи та пліснявою. Крім того, вологість може викликати алергічні реакції. Є лише один дійсно ефективний спосіб подолати наслідки перебування в несприятливому мікрокліматі – замінити застояне повітря на свіже. Однак шестеро з 10 людей не провітрюють свої будинки достатньо.

СИМПТОМИ

Найбільш очевидні симптоми астми – це задишка й утруднене дихання, однак є й інші застережливі ознаки, які треба знати. Відчуття стягнення в грудях, хрипи – свистіння та скрипіння в грудній клітині під час дихання, особливо під час видиху – і хронічний кашель, особливо вночі або під час тренування. Усі ці симптоми свідчать про наявність астми.

РІШЕННЯ

Ось три прості, однак ефективні способи покращити мікроклімат. Що регулярніше ви їх виконуватимете, то кращими будуть результати.

1.


Провітрюйте, відкриваючи не менше двох вікон

До складу повітря в приміщенні входять гази, частки, біологічні відходи й водяна пара, що потенційно можуть становити небезпеку для здоров’я. Рекомендується провітрювати помешкання три-чотири рази на день протягом принаймні 10 хвилин за раз, відкриваючи не менше двох вікон. Також треба провітрювати спальню перед тим, як лягати спати, і зранку після прокидання.

2.


Чистьте та провітрюйте килими

… а ще краще – викиньте їх. Товсті килими й меблі на кшталт старих диванів – це Земля Обітована для пилових кліщів і бактерій.

3.


Обмежте вологість

65 % європейців сушать білизну в приміщенні принаймні раз на тиждень – і це погана звичка. Під час висихання білизни волога потрапляє в повітря, що може призвести до появи шкідливої плісняви й вологості в оселі, тому за можливості сушіть білизну деінде. Якщо немає змоги сушити білизну надворі, відчиніть вікно поруч із місцем сушіння одягу, щоби частково видалився надлишок вологи. Із тих самих міркувань переконайтеся, що ванна кімната й кухня належно провітрюються.

Бажаєте дізнатися більше?

СПРИЙМАЙТЕ ПРОБЛЕМУ
ШИРШЕ

Важливо не лише вживати нових щоденних заходів, а й запроваджувати кардинальні зміни у внутрішньому кліматі вашого будинку. Ми проводимо в приміщенні 90 % часу, і 2/3 цього часу припадає на нашу оселю, тому ліпше за все починати покращення життя в приміщенні саме з домівки.

 

Покращте своє помешкання

Поміркуйте, як можна "перенести зовнішній світ усередину". Більшість із нас живе в урбанізованому середовищі, тому в певному розумінні ми стали відчуженими від природи. Навіть такі дрібниці, як кімнатні рослини – що, як відомо, очищують повітря, – можуть покращити середовище в приміщенні. А ще подумайте, як можна створити кращий краєвид, раціонально використавши вікна та двері.

Збільшуйте простір правильно

Чудовий спосіб покращити життя в будинку – це додати до його площі кілька квадратних метрів. Можна відремонтувати або розширити горище – віддавайте перевагу тим рішенням, завдяки яким усередину потраплятиме більше свіжого повітря й денного світла.

Переїзд

Під час пошуку нового будинку пам’ятайте, що в старих будівлях можуть бути проблеми, що позначаться на мікрокліматі вашого помешкання. Наприклад, обов’язково перевірте, чи всі вікна функціонують і повністю відкриваються, особливо на кухні та у ванній кімнаті. До того ж, на етапі ремонту вибирайте фарбу світлого кольору. Так ви створите дзеркальні поверхні, що краще відбиватимуть світло всередині будинку.


У ПРИМІЩЕННІ ПОВІТРЯ МОЖЕ БУТИ ВП'ЯТЕРО БРУДНІШИМ, НІЖ НА ВУЛИЦІ

Де б ви не жили, майже завжди краще прочинити вікно та впустити свіже повітря, ніж дихати застояним повітрям у приміщенні.

ЩО Я МОЖУ ЗРОБИТИ?

Забезпечити помешкання свіжим повітрям і сонячним світлом можна різними способами. Деякі способи легкі та швидкі, інші вимагають більше часу, однак і результатом мають суттєве й довготривале поліпшення.