ПРИХОВАНА СИЛА ДЕННОГО СВІТЛА


Денне світло може дати вам набагато більше, ніж відчуття комфорту в приміщенні. Доведено, що достатня кількість денного світла дає дітям фізичні та психологічні переваги.


Відповідно до французького дослідження 2012 р., що охопило понад 2000 дітей по всій Європі, кількість денного світла в класній кімнаті поліпшувала результати тестування учнів із математики й логіки до 15 %. Діти були більш щасливими та продуктивними завдяки ефективному затіненню й тому, що вікна виходили на південь.

Ці результати чітко вказують на те, що для дітей достатня кількість денного світла – це необхідно й корисно. Батьків ця інформація може спонукати реорганізувати своє помешкання й відшукати нові способи й місця, де б можна було провести час із дітьми.

СИМПТОМИ

У наш час цифрових розваг молоді важко виділити час для простих задоволень, як-от чудове почуття від перебування на сонці. Однак справа в тому, що нестача достатньої кількості прямого чи непрямого денного світла може призвести до дефіциту вітаміну D, порушення біологічного годинника дитини й позначитися на загальному настрої та здатності концентруватися.

РІШЕННЯ

Є кілька простих і практичних кроків, які можна зробити, щоби ваша дитина отримала необхідну кількість денного світла.

1.


Провітріть будинок

Забезпечте вашу домівку якомога більшою кількістю денного світла. В ідеалі протягом дня штори й жалюзі мають бути повністю відкритими. Якщо у вашої дитини є власне робоче місце чи стіл, переставте їх ближче до вікна.

2.


Знайдіть Ваш правильний біоритм

Наш організм може синхронізуватися з так званим 24-годинним ритмом "сну, роботи, життя" виключно за умови правильного чергування періодів світла й темряви. За можливості облаштуйте спальні – це особливо важливо для підлітків і молодих людей, у яких біологічний годинник відстає і яким часто важко вставати вранці, – так, щоби вікна виходили на схід, до ранкового сонця. Також стежте, щоби жалюзі чи штори їхніх кімнат затримували якомога більше світла й не пропускали його вночі.

3.


Ходіть на прогулянки

Спонукайте дітей виходити та гратися надворі за будь-якої нагоди. Як і щодо фізичних переваг занять спортом, більшість учених погоджуються, що перебування на денному світлі протягом півгодини чи двох годин на день може суттєво покращити психічний стан.

Бажаєте дізнатися більше?

СПРИЙМАЙТЕ ПРОБЛЕМУ
ШИРШЕ

Важливо не лише вживати нових щоденних заходів, а й запроваджувати кардинальні зміни у внутрішньому кліматі вашого будинку. Ми проводимо в приміщенні 90 % часу, і 2/3 цього часу припадає на нашу оселю, тому ліпше за все починати покращення життя в приміщенні саме з домівки.

 

Покращте своє помешкання

Подумайте, як можна "перенести зовнішній світ усередину", отримуючи більше денного світла в оселі. Більшість із нас живе в урбанізованому середовищі, тому в певному розумінні ми стали відчуженими від природи. Використовуйте такі вікна та двері, завдяки яким кількість денного світла в приміщенні збільшиться. Пам’ятайте, що через мансардне вікно в кімнату потрапляє більше денного світла, ніж через звичайне.

Збільшуйте простір правильно

Чудовий спосіб покращити життя в будинку – це додати до його площі кілька квадратних метрів. Можна відремонтувати або розширити горище – віддавайте перевагу тим рішенням, завдяки яким усередину потраплятиме більше свіжого повітря й денного світла.

Переїзд

Під час пошуку нового будинку пам’ятайте, що в старих будівлях можуть бути проблеми, що позначаться на мікрокліматі вашого помешкання. Зокрема, перевірте, чи пропускають вікна достатньо денного світла. Якщо це не так, збільште кількість вікон або дверей. До того ж, на етапі ремонту вибирайте фарбу світлого кольору. Так ви створите дзеркальні поверхні, що краще відбиватимуть світло всередині будинку.


ЧАСТО НАЙЗАБРУДНЕНІШИМИ КІМНАТАМИ В БУДИНКУ Є ДИТЯЧІ СПАЛЬНІ

Токсичні частки, CO2 з повітря, що видихається, – у дитячих кімнатах часто найвища концентрація шкідливих речовин у всьому будинку.

ЩО Я МОЖУ ЗРОБИТИ?

Забезпечити помешкання свіжим повітрям і сонячним світлом можна різними способами. Деякі способи легкі та швидкі, інші вимагають більше часу, однак і результатом мають суттєве й довготривале поліпшення.