ПОВІТРЯ В ПРИМІЩЕННІ – ЦЕ НЕ ТЕ, ЩО ВИ ДУМАЄТЕ


У приміщенні повітря може бути вп’ятеро бруднішим, ніж на вулиці. Проживання в приміщенні із затхлим повітрям може призвести до розвитку різних проблем із фізичним здоров’ям – від свербежу в очах, головного болю й розладів сну до астми й алергій.


Здається, джерел забруднення повітря в приміщенні безліч. Сюди належить усе – від надлишкового CO2 до часточок їжі від приготування, шерсті тварин, вологи з ванних і душових кімнат та пральних машин. 65 % європейців сушать білизну в приміщенні принаймні раз на тиждень – за таких умов виділяється волога. На додачу, середня родина виробляє близько 10 літрів рідини щодня. Дослідження також виявили, що часто найбільш забрудненими кімнатами в будинку виявляються дитячі. Через недостатню вентиляцію в 45 % дитячих кімнат зависокий рівень CO2.

СИМПТОМИ

Якщо ви страждаєте від постійних фізичних симптомів на кшталт чхання, нежитю, почервоніння очей і головного болю, які вочевидь полегшуються, коли ви не вдома, причиною може бути поганий мікроклімат. Через такі дії, як приготування їжі, прибирання й купання, вологість повітря в приміщенні підвищується, що може призвести до появи плісняви – причини проблем зі здоров’ям. Крім того, чим активніша діяльність у кімнаті, тим більше пилу й інших часточок піднімається в повітря та циркулює в ньому.

РІШЕННЯ

Перший крок до покращення якості повітря в приміщенні – це прийняти й осягнути масштаб проблеми. Із мотивацією вам допоможуть ці прості кроки до чистішого повітря в приміщенні.

1.


Провітрюйте, відкриваючи не менше двох вікон

До складу повітря в приміщенні входять гази, частки, біологічні відходи й водяна пара, що потенційно можуть становити небезпеку для здоров’я. Рекомендується провітрювати помешкання три-чотири рази на день протягом принаймні 10 хвилин за раз, відкриваючи не менше двох вікон. Також треба провітрювати спальню перед тим, як лягати спати, і зранку після прокидання.

2.


Чистьте та провітрюйте килими

… а ще краще – викиньте їх. Товсті килими й меблі на кшталт старих диванів – це Земля Обітована для пилових кліщів і бактерій.

3.


Обмежте вологість

Намагайтеся не сушити білизну в приміщенні. Це підвищує рівень вологості, за якої може з’явитися шкідлива для здоров’я пліснява. Із тих самих міркувань переконайтеся, що ванна кімната належним чином провітрюється. Якщо немає змоги сушити білизну надворі, відчиніть вікно поруч із місцем сушіння одягу, щоби частково видалився надлишок вологи.

Бажаєте дізнатися більше?

СПРИЙМАЙТЕ ПРОБЛЕМУ ШИРШЕ

Важливо не лише вживати нових щоденних заходів, а й запроваджувати кардинальні зміни у внутрішньому кліматі вашого будинку. Ми проводимо в приміщенні 90 % часу, і 2/3 цього часу припадає на нашу оселю, тому ліпше за все починати покращення життя в приміщенні саме з домівки.

 

Покращте своє помешкання

Поміркуйте, як можна "перенести зовнішній світ усередину". Більшість із нас живе в урбанізованому середовищі, тому в певному розумінні ми стали відчуженими від природи. Навіть такі дрібниці, як кімнатні рослини – що, як відомо, очищують повітря, – можуть покращити середовище в приміщенні. А ще подумайте, як можна створити кращий краєвид, раціонально використавши вікна та двері.

Збільшуйте простір правильно

Чудовий спосіб покращити життя в будинку – це додати до його площі кілька квадратних метрів. Можна відремонтувати або розширити горище – віддавайте перевагу тим рішенням, завдяки яким усередину потраплятиме більше свіжого повітря й денного світла.

Переїзд

Під час пошуку нового будинку пам’ятайте, що в старих будівлях можуть бути проблеми, що позначаться на мікрокліматі вашого помешкання. Наприклад, обов’язково перевірте, чи всі вікна функціонують і повністю відкриваються, особливо на кухні та у ванній кімнаті. До того ж, на етапі ремонту вибирайте фарбу світлого кольору. Так ви створите дзеркальні поверхні, що краще відбиватимуть світло всередині будинку.


У ПОМЕШКАННЯХ ІЗ ВИСОКИМ РІВНЕМ ВОЛОГОСТІ
ТА ЦВІЛЛЮ РИЗИК АСТМИ
ЗРОСТАЄ НА 40 %

Низька якість повітря в приміщенні може викликати або ускладнювати алергію та проблеми з диханням.

ЩО Я МОЖУ ЗРОБИТИ?

Забезпечити помешкання свіжим повітрям і сонячним світлом можна різними способами. Деякі способи легкі та швидкі, інші вимагають більше часу, однак і результатом мають суттєве й довготривале поліпшення.