НАШІ НАЙДОРОЖЧІ ЛЮДИ НАЙБІЛЬШ ВРАЗЛИВІ


Діти особливо вразливі до впливу несприятливого мікроклімату, тому що їхні легені та мозок ще не повністю розвинені.


Часто найгіршими кімнатами в будинку є дитячі через забруднення повітря. Потенційно шкідливі викиди можуть бути спричинені як токсичними частками з джерел у різних частинах будинку, так і великою кількістю іграшок і електронних приладів, що часто знаходяться в дитячих кімнатах. За результатами нещодавнього датського дослідження, у близько половини сімей, що взяли в ньому участь, концентрація СО2 вночі в дитячих кімнатах перевищувала рекомендовані показники, і майже в кожній четвертій кімнаті рекомендовані максимальні рівні CO2 були перевищені втричі.

СИМПТОМИ

Забруднене повітря та високий рівень CO2 можуть спричинити такі проблеми, як головний біль, неспокійний сон, підвищена втомлюваність і труднощі з концентрацією. Несприятливий мікроклімат особливо шкідливий для дітей, оскільки в них іще триває період росту, а частота дихання вища, ніж у дорослих.

РІШЕННЯ

Ось кілька способів зниження рівня CO2 та покращення мікроклімату в дитячих кімнатах.

1.


Провітрюйте, відкриваючи не менше двох вікон

До складу повітря в приміщенні входять гази, частки, біологічні відходи й водяна пара, що потенційно можуть становити небезпеку для здоров’я. Рекомендується провітрювати помешкання три-чотири рази на день протягом принаймні 10 хвилин за раз. Треба провітрювати дитячу кімнату вранці, під час ігор і ввечері перед сном.

2.


Пластик – це не завжди добре

Коли пластик нагрівається, він може виділяти в повітря токсичні речовини. Тому стежте, щоби пластикові іграшки ваших дітей не знаходилися під прямим сонячним промінням. Крім того, якщо ваша підлога підігрівається, не залишайте на ній пластикові предмети. Відповідно до норм ЄС, слід позбутися всіх пластикових іграшок, вироблених до 2007 р., оскільки, як виявилося, вони можуть містити заборонені хімічні речовини. Якщо місця досить, можна спонукати дітей гратися не в їхній спальні, а в іншій кімнаті. Це дасть змогу знизити кількість потенційно шкідливих забрудників у повітрі. Також у кімнаті можна поставити певні хатні рослини, що допомагають очистити повітря від надлишку CO2.

3.


Боріться із зайвою вологістю та кліщами

65 % європейців сушать білизну в приміщенні принаймні раз на тиждень – і це погана звичка. Під час висихання білизни волога потрапляє в повітря, що може призвести до появи шкідливої плісняви й вологості в оселі, тому за можливості сушіть білизну деінде. Із тих самих міркувань переконайтеся, що ванна кімната належним чином провітрюється. Крім того, пилові кліщі полюбляють жити в ліжках, тому регулярно міняйте простирадла. Якщо ви вже тривалий час користуєтеся матрацами й подушками, їх також варто замінити. Як правило, усередині вживаного матраца може бути від 100 тис. до 10 млн кліщів, а 10 % ваги подушки, що була у вжитку два роки, можуть складати мертві кліщі та їхній послід. 

Бажаєте дізнатися більше?

СПРИЙМАЙТЕ ПРОБЛЕМУ ШИРШЕ

Важливо не лише вживати нових щоденних заходів, а й запроваджувати кардинальні зміни у внутрішньому кліматі вашого будинку. Ми проводимо в приміщенні 90 % часу, і 2/3 цього часу припадає на нашу оселю, тому ліпше за все починати покращення життя в приміщенні саме з домівки.

 

Покращте своє помешкання

Поміркуйте, як можна "перенести зовнішній світ усередину". Більшість із нас живе в урбанізованому середовищі, тому в певному розумінні ми стали відчуженими від природи. Навіть такі дрібниці, як кімнатні рослини – що, як відомо, очищують повітря, – можуть покращити середовище в приміщенні. А ще подумайте, як можна створити кращий краєвид, раціонально використавши вікна та двері.

Збільшуйте простір правильно

Чудовий спосіб покращити життя в будинку – це додати до його площі кілька квадратних метрів. Можна відремонтувати або розширити горище – віддавайте перевагу тим рішенням, завдяки яким усередину потраплятиме більше свіжого повітря й денного світла.

Переїзд

Під час пошуку нового будинку пам’ятайте, що в старих будівлях можуть бути проблеми, що позначаться на мікрокліматі вашого помешкання. Наприклад, обов’язково перевірте, чи всі вікна функціонують і повністю відкриваються, особливо на кухні та у ванній кімнаті. До того ж, на етапі ремонту вибирайте фарбу світлого кольору. Так ви створите дзеркальні поверхні, що краще відбиватимуть світло всередині будинку.


ЗАВДЯКИ ДЕННОМУ СВІТЛУ ЗДІБНОСТІ ВАШОЇ ДИТИНИ ДО НАВЧАННЯ МОЖУТЬ ВИРОСТИ НА 15 %

Наукові дані свідчать, що в класних кімнатах, добре освітлених денним світлом, навчання більш ефективне, ніж у погано освітлених. Немає підстав сумніватися в тому, що ці переваги так само стосуються осель і робочих місць.

ЩО Я МОЖУ ЗРОБИТИ?

Забезпечити помешкання свіжим повітрям і сонячним світлом можна різними способами. Деякі способи легкі та швидкі, інші вимагають більше часу, однак і результатом мають суттєве й довготривале поліпшення.