Підтримка VELUX ACTIVE with NETATMO

Популярні запитання

VELUX ACTIVE має обмеження кількості перемикачів для виходу з дому: п’ять перемикачів на один мережевий пристрій.
Якщо потрібно понад п’ять перемикачів, необхідно поділити будинок на дві зони та для кожної з них використовувати свій мережевий пристрій.

Якщо потрібно використовувати додаток VELUX ACTIVE для створення здорового мікроклімату, коли відсутнє електричне мансардне вікно, можна додати комплект електрокерування або комплект з сонячною батареєю до мансардних вікон із ручним керуванням. Докладніші про це за посиланням Модернізація.

 

Щоб підключити шлюз до нової точки доступу Wi-Fi (роутера), відкрийте додаток і перейдіть у меню "Налаштування > Керування будинком > шлюз> Налаштування Wi-Fi". Тепер буде запропоновано повторно ввести ідентифікаційний код точки доступу Wi-Fi.

Щоб забезпечити найкращі умови для точних вимірювань, розташуйте сенсор відповідно до таких рекомендацій:
  – розташуйте сенсор у зоні досяжності на відповідній висоті на стіні (90–170 см);
  – не розташовуйте сенсор на внутрішній стороні зовнішньої стіни;
  – не розміщуйте сенсор під прямим сонячним промінням;
  – не кладіть сенсор над нагрівачами або радіаторами;
  – не встановлюйте сенсор за шторами, меблями або іншими перешкодами.

Кнопка блокування та вимикач для виходу з дому використовуються для переведення системи керування мікрокліматом VELUX ACTIVE у захищений режим (режим від’їзду), коли ви не вдома. Вікна відчиняються тільки для провітрювання за допомогою вентиляційного клапана або взагалі не відчиняються, якщо клапан відсутній. Якщо натиснути кнопку "Блокування" в положення закривання, то вмикається захищений режим (режим від’їзду). Якщо натиснути кнопку "Блокування" в положення відкривання, то вмикається незахищений режим (режим перебування вдома).

Примітка. Встановлення режимів у додатку відповідає натисканню перемикача для виходу з дому.

Якщо шлюз уже встановлено, MAC-адресу можна дізнатися в додатку . Перейдіть у меню "Налаштування > Керування оселею > Шлюз > MAC-адреса" та знайдіть 12-значний код "70:ee:50:xx:xx:xx".
Якщо шлюз не встановлено, MAC-адреса надрукована на задній частині шлюзу. Знайдіть 7-значний код у форматі "g: xx: xx: xx" (остання частина серійного номера шлюзу в третьому рядку).
Щоб регулювати положення вікон VELUX або сонцезахисних продуктів, можна використовувати додаток або пульт дистанційного керування. У додатку виберіть кімнату й прокручуйте вниз, доки не знайдете виріб, яким потрібно оперувати. Щоб встановити потрібне положення, перемістіть регулятор на ручці керування. Відпустіть його, щоб почати переміщення. Переміщення можна зупинити в будь-який момент, натиснувши кнопку "Стоп".

Примітка. Щоб пришвидшити керування, натискайте на піктограми виробу з кожного боку повзунка - тоді виріб переходитиме безпосередньо в кінцеве положення.

Щоб додати до свого рішення VELUX ACTIVE додатковий сенсор, відкрийте додаток, перейдіть у меню: "Налаштування > Встановити нові продукти > Встановити додатковий сенсор" і дотримуйтесь інструкцій.

Найпопулярніші відео



Сумісність

Сумісність та налаштування

Додаток підтримується версією iOS 9.0 або новішою (доступний у магазині Apple App Store) і версією Android 5.0 або новішою (доступний у магазині Google Play). Додаток використовується для VELUX App Control та VELUX ACTIVE with NETATMO.
До одного шлюзу можна підключити до 15 користувачів.
За допомогою додатка можна керувати п’ятьма різними оселями.

Перш ніж встановлювати додаток VELUX ACTIVE, переконайтеся, що ви підключені до Інтернету через стабільну мережу Wi-Fi вдома (не публічний доступ), що ваш смартфон має ОС iOS 9.0 або Android 5.0 (або новішої версії) і що ви маєте принаймні одне мансардне вікно VELUX INTEGRA та/або аксесуари, сумісні з io-homecontrol. Якщо у вас немає електричного мансардного вікна, можна додати комплект електрокерування для мансардних вікон із ручним керуванням. Докладніші відомості про модернізацію мансардних вікон в електрокеровані за посиланням. Модернізація

Додатку VELUX ACTIVE with NETATMO або VELUX App Control потрібна приватна мережа Wi-Fi. Його неможливо налаштувати через загальнодоступну точку доступу або корпоративну мережу. Підходить мережа Wi-Fi із частотою 2,4 ГГц (802.11 b/g/n) з налаштуваннями безпеки мережі WEP, WPA або WPA2-Personal.

Додаток VELUX ACTIVE сумісний з усіма електричними вікнами, ролетами, навісами та шторами VELUX, керування якими здійснюється за допомогою пульта з логотипом io-homecontrol.

За допомогою VELUX ACTIVE та VELUX App Control можна керувати максимум 200 виробів. Apple HomeKit підтримує до 100 виробів.

Якщо потрібно використовувати додаток VELUX ACTIVE для створення здорового мікроклімату, коли відсутнє електричне мансардне вікно, можна додати комплект електрокерування або комплект з сонячною батареєю до мансардних вікон із ручним керуванням. Докладніші про це за посиланням Модернізація.

 

До одного мережевого пристрою VELUX ACTIVE можна додати до 10 сенсорів. Якщо потрібно понад 10 сенсорів, необхідно поділити будинок на дві зони та для кожної з них використовувати свій мережевий пристрій.
VELUX ACTIVE має обмеження кількості перемикачів для виходу з дому: п’ять перемикачів на один мережевий пристрій.
Якщо потрібно понад п’ять перемикачів, необхідно поділити будинок на дві зони та для кожної з них використовувати свій мережевий пристрій.

Встановлення

Встановлення

Додаток VELUX ACTIVE with NETATMO та VELUX App Control знаходить лише вироби VELUX (та окремі вироби Somfy), використовуючи протокол бездротового зв'язку io-homecontrol.
Горизонтальні штори проти спеки не підтримуються.

ВАЖЛИВО. Перед початком встановлення переконайтеся, що пульт дистанційного керування VELUX або настінний пульт керування належним чином під’єднані до виробу та є повністю функціональними. Не виконуйте скидання шлюзу ЛИШЕ, поки ви спершу не виконали всі зазначені нижче перевірки:

Використання пульта дистанційного керування з дисплеєм та наданням зворотного зв'язку (двостороннього):
1. Переконайтеся, що всі вироби, які зареєстровані пультом дистанційного керування, можуть керуватися з місця розташування шлюзу.
- У разі отримання відгуку "немає контакту", наблизьтеся до виробу і повторіть спробу - якщо спроба буде вдалою, перемістіть шлюз у це положення.
- У разі отримання відгуку "невірний ключ безпеки", зверніться до інструкцій до пульту дистанційного керування стосовно отримання нового й дійсного ключа безпеки.
2. Перевірте, чи використовуєте ви "загальний" режим керування всією оселею або керуєте лише окремими приміщеннями.
- Якщо ви використовуєте режим "загального керування", виконуйте реєстрацію виробів у цьому режимі.
- Якщо ви використовуєте режими керування окремими приміщеннями, спочатку додайте у свій додаток лише вироби першого пульта дистанційного керування і завершіть налаштування лише для цих виробів. Щоб додати решту виробів, перейдіть шляхом: "Налаштування > Встановити нові вироби > Встановити нове вікно > Далі" та дотримуйтесь інструкцій додатку. Примітка. Інструкції до пульта дистанційного керування дещо відрізняються через узгодження ключів безпеки під час процесу.
3. Перевірте правильність вибору опції керування в додатку (щоб знайти односторонні пульти керування, натисніть кнопку «У мене немає цих пультів дистанційного керування»).
4. Щоб перевірити, чи завершено встановлення, спробуйте закрити та знову відкрити додаток. Якщо встановлення не завершено, завершіть його.

Використовується настінний пульт керування без зворотного зв'язку (односторонній) АБО комбінація пультів дистанційного керування? (одно- та двонаправлені односторонні та двосторонні):
1. Перевірте, чи сполучено з вашими виробами двонаправлений двосторонній пульт дистанційного керування. Якщо так, скористайтеся ним, щоб додати вироби до шлюзу (див. вище).
2. Переконайтеся, що всі вироби, які зареєстровані настінним пультом керування, можуть керуватися з місця розташування шлюзу. Якщо керування виробами неможливе, наблизьтеся до виробів і повторіть спробу - якщо спроба буде вдалою, перемістіть шлюз у це положення. В іншому разі зверніться до інструкцій до пульта дистанційного керування контролера щодо сполучення настінного пульта керування та виробу.
3. Перевірте, чи зміщується виріб вперед і назад, що вказує на завершення реєстрації; для цього натисніть на позначку шестерні на настінному пульті керування (на пультах дистанційного керування попередніх версій натисніть кнопку RESET). Якщо виріб не рухається, спробуйте ще раз натиснути на позначку шестерні (на пультах дистанційного керування попередніх версій натисніть кнопку RESET).
4. Перевірте правильність вибору опції керування в додатку (щоб знайти односторонні пульти керування, натисніть кнопку «У мене немає цих пультів дистанційного керування»).
5. Щоб перевірити, чи завершено встановлення, спробуйте закрити та знову відкрити додаток. Якщо встановлення не завершено, завершіть його.

Якщо ви не можете вирішити проблему за допомогою вищевказаних кроків, вам залишається лише скинути ваші вироби VELUX, не знайдені шлюзом, до заводських налаштувань. Зверніть увагу, що для скидання виробу до заводських налаштувань, вам потрібен фізичний доступ до відповідного виробу.
Після скидання налаштувань виробу жоден із попередніх параметрів керування виробом більше не діє. Таким чином ви маєте повторно сполучити пульт керування з виробом - інформація щодо скидання налаштувань виробу та подальшого сполучення виробу з пультом керування наведені в інструкціях до вікна/аксесуару.
Якщо шлюз уже встановлено, MAC-адресу можна дізнатися в додатку . Перейдіть у меню "Налаштування > Керування оселею > Шлюз > MAC-адреса" та знайдіть 12-значний код "70:ee:50:xx:xx:xx".
Якщо шлюз не встановлено, MAC-адреса надрукована на задній частині шлюзу. Знайдіть 7-значний код у форматі "g: xx: xx: xx" (остання частина серійного номера шлюзу в третьому рядку).
Для пристроїв iOS (Apple) перейдіть у магазин Apple App Store, для пристроїв Android – у Google Play. Знайдіть VELUX ACTIVE with NETATMO та завантажте додаток. Цей додаток використовується як для VELUX ACTIVE, так і для VELUX App Control.
Так, однак рекомендовано встановити сенсор у кожній кімнаті, щоб використовувати всі можливості системи керування мікрокліматом VELUX ACTIVE. Якщо під час встановлення додатка відобразиться повідомлення про потребу вставити батареї, можна вибрати відповідь "Готово", пропустивши реєстрацію сенсора. Після цього натиснути "Всі мої перемикачі тут" на екрані, що відобразиться після завершення пошуку.
Є два способи додати нового користувача до наявного рішення VELUX ACTIVE або VELUX App Control:
1. Новий користувач отримує інформацію про електронну пошту й пароль облікового запису та просто входить у той самий обліковий запис, що й наявний користувач.
2. Наявний користувач може запросити нового користувача й надати йому доступ. Це можна зробити в меню додатка "Налаштування > Керування гостьовим входом > Запросити користувача".

Примітка. Щоб забезпечити безпеку VELUX ACTIVE та VELUX App Control, для повного доступу новому користувачеві потрібно отримати ключ безпеки зі шлюзу (натисніть червону смужку попередження на екрані приміщення та дотримуйтесь інструкцій у додатку).
Додаток можна завантажити на свій новий пристрій і ввійти в наявний обліковий запис.

Примітка. Щоб забезпечити безпеку VELUX ACTIVE та VELUX App Control, для повного доступу новому користувачеві потрібно отримати ключ безпеки зі шлюзу (натисніть червону смужку попередження на екрані приміщення та дотримуйтесь інструкцій у додатку).
Так, у додаток VELUX ACTIVE та VELUX App Control можна ввійти з будь-якого мобільного пристрою - Apple або Android.
Поряд із роз’ємом кабелю живлення шлюзу має світитися білий світлодіодний індикатор. Перевірте, чи мережевий кабель підключено до шлюзу, а перемикач живлення перебуває в положенні "Ввімкнуто". Якщо з’єднання встановлено, відключіть шлюз на 10 секунд і знову підключіть його.
VELUX ACTIVE можна встановити самостійно за допомогою додатка. Завантажте додаток і виконайте процедуру встановлення відповідно до запиту.

Якщо шлюз замінено, потрібно виконати нове встановлення. З міркувань безпеки неможливо передавати інформацію з одного ристрою на інший, однак можна зберегти свій наявний обліковий запис VELUX для нового шлюзу.

Для підключення VELUX ACTIVE або VELUX App Control вам потрібно мати мережу Wi-Fi 2,4 ГГц (b/g/n). Якщо ви використовуєте двосмуговий маршрутизатор Wi-Fi, переконайтеся, що мережі 2,4 ГГц та 5 ГГц мають індивідуальні імена (SSID). Якщо ви використовуєте повторювачі, розширювачі або підсилювачі Wi-Fi, переконайтеся, що кожна точка доступу також має своє унікальне ім'я (SSID).
Можна обрати такий режим забезпечення мережевої безпеки: Open, WEP, WPA або WPA2-Personal (TKIP та AES).

Зазначені нижче мережі Wi-Fi є несумісними:
- Загальнодоступні та корпоративні мережі з фільтрацією за портами.
- Мережі, які використовують лише діапазон 5 ГГц.
- Мережі. що використовують портал автентифікації.

Перед початком встановлення переконайтеся, що ваш смартфон належним чином підключений до функціональної мережі Wi-Fi.
Потім виконайте такі дії:

1. Перезавантажте маршрутизатор Wi-Fi та смартфон.
2. Переконайтеся, що шлюз підключений до електромережі (біля мережевого кабелю світиться маленький білий світлодіодний індикатор)
3. Якщо у вашій мережі присутні підсилювачі/повторювачі Wi-Fi, переконайтеся, що шлюз підключається до точки доступу з найсильнішим сигналом, а точка доступу має унікальне ім’я (SSID).

Якщо наведені вище кроки не вирішують наявної проблеми, перевірте, чи можна підключити шлюз VELUX через точку доступу на іншому телефоні, який підключено до мобільної мережі передачі даних 4G. Якщо підключення до точки доступу можливе, перевірте налаштування маршрутизатора, підключившись до сторінки конфігурації маршрутизатора (див. посібник користувача маршрутизатора).

- Оновіть вбудоване програмне забезпечення маршрутизатора до останньої версії.
- Виберіть простіший пароль Wi-Fi без спеціальних символів.
- Переконайтеся, що на маршрутизаторі не ввімкнено фільтрацію MAC (або переконайтеся, що шлюз присутній у білому списку).
- Переконайтесь, що обмеження доступу (батьківський контроль тощо) відключені.
- Перевірте, чи має маршрутизатор функцію сну. Якщо маршрутизатор має цю функцію, вимкніть її (уникайте частого відключення від/повторного підключення до маршрутизатора, щоб забезпечити стабільну функцію шлюзу).
- Вимкніть режим обмеження каналів Wi-Fi (увімкніть автоматичний вибір) або виберіть канали 1, 6 або 11.
- Якщо маршрутизатор є двосмуговим, переконайтеся, що активовано режим 2,4 ГГц (VELUX ACTIVE with NETATMO та VELUX App Control можуть підключатися лише до мереж 2,4 ГГц). Спробуйте також деактивувати режим 5 ГГц.
- Переконайтеся, що режим UPnP ввімкнено (рекомендовано).
- Переконайтесь, що режим трансляції з локальної мережі на бездротову локальну мережу та багатоадресна передача не заблоковані.
- Спробуйте замінити поточні DNS-сервери на DNS-сервери Google (основний: 8.8.8.8/вторинний: 8.8.4.4).
- Перевірте, чи є у вашого маршрутизатора брандмауер/фільтрація за портами. Якщо так, відкрийте порт 25050 (TCP).
- Надайте шлюзу статичну IP-адресу з його MAC-адресою.

Щоб покращити підключення Wi-Fi між роутером і шлюзом, перемістіть їх ближче один до одного. Крім того, до своєї мережі Wi-Fi можна додати розширювач зони дії бездротової мережі.

Щоб підключити шлюз до нової точки доступу Wi-Fi (роутера), відкрийте додаток і перейдіть у меню "Налаштування > Керування будинком > шлюз> Налаштування Wi-Fi". Тепер буде запропоновано повторно ввести ідентифікаційний код точки доступу Wi-Fi.

Вийміть батареї, натисніть будь-яку кнопку на пульті та знову вставте батареї. Якщо на передній панелі пульта блимає зелений індикатор, то все добре. Якщо індикатор не світиться або світло слабке й тьмяне, вставте нові батареї.
 
Якщо виникають проблеми з підключенням, під час процедури виявлення розташовуйте сенсор або перемикач ближче до шлюзу (20–50 см).

Щоб забезпечити найкращі умови для точних вимірювань, розташуйте сенсор відповідно до таких рекомендацій:
  – розташуйте сенсор у зоні досяжності на відповідній висоті на стіні (90–170 см);
  – не розташовуйте сенсор на внутрішній стороні зовнішньої стіни;
  – не розміщуйте сенсор під прямим сонячним промінням;
  – не кладіть сенсор над нагрівачами або радіаторами;
  – не встановлюйте сенсор за шторами, меблями або іншими перешкодами.

Розташуйте перемикач для виходу з дому в зоні досяжності на потрібній висоті (90–120 см) біля основного входу. Перемикач для виходу з дому можна розмістити біля кожного входу в дім.

Максимальна робоча відстань між сенсором або перемикачем для виходу з дому та шлюзом становить 300 м по прямій лінії без перешкод або приблизно 30 м в приміщенні (включно зі стінами та стелею).

Щоб покращити сигнал бездротової мережі, перемістіть шлюз і перемикачі ближче один до одного. Неможливо використовувати розширювач зони дії бездротової мережі.

Ваш сенсорний перемикач попередньо налаштований так, щоб за замовчуванням керувати всіма вікнами в кімнаті. Якщо в приміщенні немає електричних вікон, то контролюється захист від сонця. Якщо в приміщенні не встановлена система захисту від сонця, то відбувається керування всіма внутрішніми шторами.
 
Ці заводські налаштування можна змінити в додатку в меню: "Налаштування > Керування будинком > Кімната > Сенсорний перемикач > Продукти, що контролюються". Сенсорний перемикач може керувати продуктами лише в тій самій кімнаті. Одночасно може здійснюватися керування лише одним типом продукту.

Щоб додати до свого рішення VELUX ACTIVE додатковий сенсор, відкрийте додаток, перейдіть у меню: "Налаштування > Встановити нові продукти > Встановити додатковий сенсор" і дотримуйтесь інструкцій.

Щоб видалити сенсор із налаштувань  VELUX ACTIVE, відкрийте додаток, перейдіть у меню "Налаштування > Керування будинком > Кімната > Сенсор і натисніть "Видалити продукт".

Щоб перемістити сенсор з однієї кімнати в іншу, відкрийте додаток, перейдіть у меню: "Налаштування > Керування будинком > Кімната > Сенсор" і натисніть "Перемістити продукт".

Сенсор може керувати тільки тими продуктами, що розташовані в тій самій кімнаті, що й він. Рекомендовано встановлювати сенсор у кожній кімнаті, щоб забезпечити оптимальне автоматичне керування продуктами й використати найкращі можливості додатка VELUX ACTIVE.
Щоб додати до свого рішення VELUX ACTIVE додатковий перемикач для виходу з дому, відкрийте додаток, перейдіть у меню "Налаштування > Встановити нові продукти > Встановити новий перемикач" і дотримуйтесь інструкцій.

Максимальна робоча відстань між продуктом VELUX і шлюзом становить 300 м по прямій лінії без перешкод або приблизно 30 м у приміщенні (включно зі стінами та стелею). За допомогою розширювача зони дії io-homecontrol (KLF) відстань може бути збільшена вдвічі (60 м у приміщенні).

Ні, лише скопіюйте ідентифікаційні відомості про вікна й сонцезахисні продукти з одного (або більше) наявних пультів дистанційного керування на шлюз. Усі наявні пульти дистанційного керування залишаться без змін.
Якщо ваше вікно або сонцезахисний продукт комплектуються настінним пультом керування (локальне керування), завжди потрібно спочатку встановити зв’язок із цим пультом. Дотримуйтесь інструкцій, що постачаються разом із настінним пультом керування.

Крім того, якщо у вас є сенсорна панель керування VELUX (KLR 200) або пульт дистанційного керування VELUX із дисплеєм (KLR 100), додайте вікно або сонцезахисний продукт до пульта. Дотримуйтесь інструкцій, що постачаються разом із пультом дистанційного керування.

Примітка. Об’єднання всіх ваших виробів в одному пульті дистанційного керування полегшує процес копіювання виробів VELUX на шлюз VELUX.
Щоб додати до додатка VELUX ACTIVE with NETATMO або VELUX App Control нове вікно або сонцезахисний продукт, відкрийте додаток, перейдіть у меню "Налаштування > Встановити нові вироби > Встановити нове вікно" та дотримуйтесь інструкцій.

Примітка. Перш ніж додавати новий виріб до VELUX ACTIVE або VELUX App Control, підключіть виріб до пульта дистанційного керування VELUX.

Вбудоване програмне забезпечення шлюзу VELUX ACTIVE автоматично оновлюється, коли розробляються нові функції та виправляються помилки. Пильнуйте, щоб він завжди був увімкнутий і підключений до Інтернету.

Ви можете знайти гарантії на продукцію VELUX за цим посиланням: https://www.velux.ua/uk-ua/help-and-advice/velux-guarantee

Використання додатка

Використання App додатку

VELUX App Control та VELUX ACTIVE with NETATMO - це інтелектуальні домашні вироби, які забезпечують керування вікнами VELUX та аксесуарами за допомогою смартфона. Ці два рішення відрізняються одне від одного таким чином:

VELUX ACTIVE with NETATMO: за допомогою цього рішення ви можете контролювати вікна в своїй оселі через спеціальний додаток. Наприклад, можна встановлювати вироби VELUX у будь-яке бажане положення або ж задавати автоматичний режим керування за особистими налаштуваннями, наприклад, за кількістю разів провітрювання приміщення. Крім того можна скористатися режимом інтелектуальної автоматизації, який враховує кліматичні кондиції в приміщенні. Датчик мікроклімату в приміщенні, що входить до стартового набору VELUX ACTIVE, визначає температуру, вологість та рівень CO2 в домі. Якщо виміряні параметри виходять за межі бажаного діапазону, VELUX ACTIVE автоматично забезпечує вентиляцію та захист від сонця, підтримуючи здоровий клімат у приміщенні. 

VELUX App Control: за допомогою цього рішення ви також можете контролювати вікна в своїй оселі через спеціальний додаток. Наприклад, можна встановлювати вироби VELUX у будь-яке бажане положення, або ж задавати автоматичний режим керування за особистими налаштуваннями, наприклад, за кількістю разів провітрювання приміщення. Оскільки у комплект VELUX App Control датчик мікроклімату в приміщенні не входить, ви НЕ зможете застосувати режим інтелектуальної автоматизації. При цьому до VELUX App Control можна у будь-який момент додати необхідні датчики, оновлюючи його таким чином до рішення VELUX ACTIVE. 

Обидва вироби контролюються одним і тим самим додатком, доступним у магазині додатків: "VELUX ACTIVE with NETATMO". 
Червона крапка поруч із піктограмою "Налаштування" вказує на наявність новин про VELUX ACTIVE with NETATMO або VELUX App Control. Щоб отримати інформацію про нові функції або вдосконалення, що інтегруються у додаток, відкрийте розділ налаштувань і знайдіть "Що нового". Після прочитання інформації крапка зникає і з’являється лише після надходження нової інформації.
Щоб ознайомитися з Умовами використання VELUX ACTIVE і VELUX App Control, натисніть тут
натисніть тут

Рівень якості повітря у вашому домі постійно відображається в додатку VELUX ACTIVE. Ввівши сторінку кімнати (керування продуктом), можна побачити рівень температури, вологість і рівень CO2, які виміряні за допомогою сенсора в цій кімнаті.

Щоб побачити поточну температуру, вологість і рівень CO2 в певній кімнаті, перейдіть на її сторінку. Щоб ознайомитися з показниками в інших кімнатах, перемикайте кімнати.
За даними ВООЗ прийнятний рівень температури в приміщенні становить від 17 до 26 градусів за Цельсієм (від 63 до 79 градусів за Фаренгейтом). Завдяки цьому можна уникнути утворення конденсату, плісняви або пересушування повітря в приміщенні.
Щоб вибрати одиницю вимірювання температури (градуси Цельсія чи Фаренгейта), відкрийте додаток, перейдіть у меню "Налаштування > Мій обліковий запис > Система одиниць" і виберіть потрібну.
За даними ВООЗ прийнятний рівень вологості в приміщенні становить 40–60 %.
За даними ВООЗ прийнятний рівень CO2 в приміщенні становить нижче 1150 част./млн.
Щоб перевірити рівень заряду батареї або рівень сигналу сенсорного перемикача, відкрийте додаток і перейдіть у меню "Налаштування > Керування будинком> Кімната > Сенсорний перемикач".
 
Щоб перевірити рівень заряду батареї або рівень сигналу перемикача виходу з дому, відкрийте додаток і перейдіть у меню "Налаштування > Керування будинком > Перемикач для виходу з дому".
 
Щоб перевірити сигнал Wi-Fi, що передається на шлюз, відкрийте додаток і перейдіть у меню "Налаштування > Керування будинком > Мережевий пристрій".
Щоб відобразити в додатку іншу оселю, натисніть ім’я оселі на екрані відкривання та виберіть бажану оселю.
Якщо ви забули пароль до свого облікового запису VELUX, натисніть "Забули свій пароль?" на екрані входу та виконайте інструкції, що містяться в отриманому електронному листі. Якщо лист не надійшов, перевірте папку зі спамом.
Щоб запросити нового користувача та надати йому доступ, відкрийте додаток і перейдіть у меню "Налаштування > Керування гостьовим входом > Запросити користувача".
У разі виходу нової версії ви отримаєте автоматичне сповіщення. Якщо ви не ввімкнули автоматичні оновлення, перейдіть на сторінку завантаження й підтвердьте оновлення.
Щоб регулювати положення вікон VELUX або сонцезахисних продуктів, можна використовувати додаток або пульт дистанційного керування. У додатку виберіть кімнату й прокручуйте вниз, доки не знайдете виріб, яким потрібно оперувати. Щоб встановити потрібне положення, перемістіть регулятор на ручці керування. Відпустіть його, щоб почати переміщення. Переміщення можна зупинити в будь-який момент, натиснувши кнопку "Стоп".

Примітка. Щоб пришвидшити керування, натискайте на піктограми виробу з кожного боку повзунка - тоді виріб переходитиме безпосередньо в кінцеве положення.
Щоб зупинити рух виробу, використовуйте пульт дистанційного керування або додаток. Натисніть кнопку "Стоп" на екрані відкривання або на екрані кімнати в додатку.
Автоматичне керування можна призупинити двома способами:
- Вручну встановіть нове положення виробу – з додатка або пульта дистанційного керування VELUX. Це заблокує подальше автоматичне керування для виробу до наступної активації режиму автоматичного керування.
- Натиснувши на значок центру керування вгорі праворуч (3 крапки) та виберіть "Призупинити" режим автоматичного керування для відповідного приміщення. Щоб повторно активувати режим автоматичного керування, у центрі керування виберіть "Перезапустити" або дочекайтеся наступної активації режиму автоматичного керування.

Щоб відчинити вікно в положення для провітрювання, перемістіть кнопку горизонтально до позначки "безпечне провітрювання".

Примітка. Якщо у вікні відсутній вентиляційний клапан, піктограма "безпечне провітрювання" не відображатиметься.

Аксесуари, які встановлені на вікно, також будуть додані в групу цього вікна в додатку. Щоб знайти конкретний продукт, виберіть кімнату з вікном і прокрутіть вниз, доки не знайдете вікно або сонцезахисний продукт, яким потрібно керувати.
Додаток не підтримує створення персональних груп виробів.
Щоб керувати усіма виробами одного типу в приміщенні, виберіть екран кімнати та опцію групи під значеннями датчика. Таким чином зміна положення повзунка здійснює керування усіма виробами відповідного типу. Щоб забезпечити індивідуальне керування, виберіть опцію "Пристрій".

Крім того, усіма виробами одного типу можна керувати за допомогою датчика мікроклімату в приміщенні. Такими групами є вікна, ролети або штори.
Для всіх команд керування, що надсилаються з додатка, потрібне підключення мобільного пристрою до шлюзу через Інтернет. Якщо зв’язок переривається, додаток неможливо використовувати, доки не буде відновлено зв’язок. Без доступу до Інтернету шлюз продовжуватиме забезпечувати автоматичне керування протягом 2 днів. Після цього шлюз припиняє роботу, оскільки дані про погоду не оновлюються.
Налаштування автоматичного управління можна змінити у будь-який час. Щоб змінити налаштування, відкрийте додаток та знайдіть: "Налаштування > Графік та автоматизація", після чого введіть налаштування окремо для кожної кімнати.
Так, за допомогою додатка можна тимчасово призупинити режим захисту, що забезпечується датчиком дощу. Під час першого відкриття вікна, його рух обмежується положенням вентиляції, і ви отримуєте повідомлення "Іде дощ". Наступного разу за допомогою повзунка положення ви зможете відкрити вікно на 50%. Через 15 хвилин вікно повторно автоматично зачиниться, забезпечуючи повний захист від дощу.

Примітка. НЕ можна скасувати захист, що забезпечується датчиком дощу, для старих вікон з електричним приводом та для вікон для плаского даху.
Дім, кімнату або продукти можна перейменувати будь-коли. Щоб змінити назву дому, відкрийте додаток, перейдіть у меню "Налаштування > Керування будинком > Назва дому" і введіть свій варіант. Щоб перейменувати кімнату, відкрийте додаток, перейдіть у меню "Налаштування > Керування будинком > Кімната" й введіть свій варіант. Щоб перейменувати продукти, відкрийте додаток, перейдіть у меню "Налаштування > Керування будинком > Продукт" й введіть свій варіант.
 
Важливо! Називаючи свої кімнати й продукти, стежте, щоб не використовувати тип кімнати в назві продукту, оскільки це може призвести до конфлікту назв. Використовуйте назви типів кімнат (ванна, кухня тощо) для кімнат, а назви типів виробів (вікно, штора тощо) – для виробів. Такий підхід забезпечить найкращу інтеграцію з голосовими командами Siri (Apple HomeKit). Щоб гарантувати найкращу роботу, називайте кімнати й продукти англійськими назвами/термінами, якщо для Siri використовується англійська мова.
Якщо виникне потреба замінити батареї будь-якого сенсора або перемикача для виходу з дому, додаток відобразить автоматичне сповіщення. Якщо потрібно вимкнути сповіщення, відкрийте додаток і перейдіть у меню "Налаштування > Сповіщення", щоб керувати всіма сповіщеннями VELUX ACTIVE.
Стандартними сповіщеннями VELUX ACTIVE with NETATMO та VELUX App Control можна керувати, відкривши додаток і перейшовши в меню "Налаштування > Сповіщення". Наразі створення нових сповіщень у VELUX ACTIVE або VELUX App Control недоступне.

Дві червоні кнопки на екрані відкривання, на яких зображені сонце й місяць, використовуються для швидкого та легкого керування сонцезахисними продуктами. Якщо натиснути кнопку із зображенням сонця, піднімаються всі сонцезахисні продукти в домі (функція "Доброго ранку"). Якщо натиснути кнопку із зображенням місяця, опускаються всі сонцезахисні продукти в домі (функція "На добраніч").

Так, можна змінювати функціональне призначення таких кнопок: кнопки "Блокування", щоб за допомогою неї знижувати рівень захисту від сонця під час від'їзду; кнопки "На добраніч", щоб за допомогою неї закривати всі вікна під час опускання сонцезахисних продуктів. Щоб змінити функціональне призначення, відкрийте додаток і перейдіть у меню "Налаштування > Швидкі дії".

Кнопка блокування та вимикач для виходу з дому використовуються для переведення системи керування мікрокліматом VELUX ACTIVE у захищений режим (режим від’їзду), коли ви не вдома. Вікна відчиняються тільки для провітрювання за допомогою вентиляційного клапана або взагалі не відчиняються, якщо клапан відсутній. Якщо натиснути кнопку "Блокування" в положення закривання, то вмикається захищений режим (режим від’їзду). Якщо натиснути кнопку "Блокування" в положення відкривання, то вмикається незахищений режим (режим перебування вдома).

Примітка. Встановлення режимів у додатку відповідає натисканню перемикача для виходу з дому.

Додатки VELUX ACTIVE with NETATMO та VELUX App Control захищений, щоб неавторизовані користувачі не відімкнули ваш дім. Для розблокування необхідно, щоб ваш смартфон отримав певний ключ автентифікації зі шлюзу. Користувачі, які не мають цього ключа, не зможуть відкрити ваш дім зі свого додатка.

Доступні два способи отримання ключа:
– ключ надається автоматично під час встановлення шлюзу;
- Щоб отримати ключ, натисніть червону смужку попередження з назвою "Потрібна автентифікація", а потім дотримуйтесь інструкцій.
(переконайтесь, що смартфон і шлюз розташовані близько один від одного (приблизно 20 см), і що обидва пристрої підключені до однієї мережі Wi-Fi)

З міркувань безпеки ключ безпеки зберігається безпосередньо на смартфоні. У разі зміни смартфону або пристрою або у разі виходу з облікового запису потрібно отримати новий ключ.

Примітка. Оселю завжди можна розблокувати за допомогою вимикача виходу з оселі.
Коли команда керування отримана з пульта, система VELUX ACTIVE інтерпретує це як доступ авторизованого користувача й дозволяє розблокувати дім.

Вимірювання й автоматизація

VELUX ACTIVE забезпечує два алгоритми автоматичного керування мікрокліматом, принцип дії яких описано далі.
 
1. Алгоритм провітрювання, який автоматично керує вашими вікнами VELUX INTEGRA® для регулювання кімнатної температури, вологості та вуглекислого газу (CO2). Алгоритм провітрювання базується на вимірюванні показників у приміщенні за допомогою сенсора, а також на прогнозі погоди, отриманому з Інтернету. Маючи цю інформацію, алгоритм VELUX ACTIVE може вирішити: провітрювання приміщення покращить мікроклімат, чи краще залишити вікно зачиненим, оскільки воно не допоможе.
Крім того, щоб забезпечити постійне постачання свіжого повітря, алгоритм має функцію рециркуляції повітря, за допомогою якої здійснюється регулярне провітрювання приміщення (кожні 1–6 год) впродовж 5–15 хв залежно від умов у приміщенні та надворі.
 
2. Алгоритм керування сонцезахисними продуктами, який призначений для запобігання потенційному перегріванню. У разі потреби ці продукти закриваються, щоб перекрити доступ сонячного проміння. Щоб приймати розумні рішення на основі внутрішніх і зовнішніх умов, алгоритм керування сонцезахисними продуктами також враховує прогноз погоди.
Алгоритми VELUX ACTIVE можна відрегулювати відповідно до власних потреб. Збільшити або зменшити чутливість до параметрів мікроклімату або задати неактивний період можна, відкривши додаток та перейшовши в меню "Налаштування > Система керування Active".
Дані про погоду використовуються для коригування тривалості й інтенсивності відкривання вікна під час провітрювання, а також щоб вікно не відчинялося, коли це не поліпшить мікроклімат. Дані про погоду також використовуються для налаштування сонцезахисних продуктів, щоб уникнути потенційного перегрівання.

Усі електричні мансардні вікна VELUX оснащені датчиком дощу, щоб вони не відчинилися, коли йде дощ. Якщо піде дощ, вікно автоматично зачиниться. Якщо надати команду для його відкривання під час дощу, то відобразиться спливаюче повідомлення з попередженням. Команди датчика дощу завжди мають пріоритет над будь-якими автоматичними командами VELUX ACTIVE.

Коли сенсор мікроклімату встановлено, а алгоритми керування ввімкнуто в додатку, VELUX ACTIVE автоматично керуватиме всіма мансардними вікнами й сонцезахисними продуктами в кімнаті.
VELUX ACTIVE та VELUX App Control продовжать працювати за вимкнутого підключення до Інтернету. Продовжуватиметься регулювання додатком мікроклімату й сонцезахисних продуктів на основі останнього заданого режиму, який використовувався до вимкнення підключення до Інтернету (режим від’їзду, ручне встановлення значень тощо). Через два дні робота додатка призупиняється, оскільки дані про погоду не оновлюються. Продовжує діяти лише функція захисту від сонця в ранковий та вечірній час.

Однак, якщо відсутнє підключення до Інтернету, ви не зможете користуватися додатком (не зможете керувати виробом, переглядати параметри мікроклімату або змінювати налаштування). Коли підключення до Інтернету відновлюється, функціональність додатка активується автоматично на всіх підключених пристроях. Шлюзу може знадобитися кілька хвилин, щоб знову підключитися після відновлення підключення до Інтернету.

Якщо відсутнє електроживлення, додаток VELUX ACTIVE та VELUX App Control не працює. Проте за допомогою пульта дистанційного керування можна керувати виробами VELUX, які живляться від сонячних батарей. Коли електроживлення відновлюється, шлюз автоматично підключається до маршрутизатора та хмарних серверів. Майте на увазі, що цей процес може зайняти кілька хвилин.

Система VELUX ACTIVE призначена для автоматичного керування мікрокліматом впродовж усього року. Під час холодного сезону алгоритми автоматично налаштовуються, щоб запобігати холодним потокам повітря. За температури нижче 2 °С вікна не відчиняються автоматично, щоб сніг і лід не потрапили в приміщення.

Примітка. Для продуктів із живленням від сонячних батарей, які недостатньо заряджаються взимку (зокрема, через сніг на панелі сонячних батарей), деякий час система керування ACTIVE може бути недоступна через розряджену батарею.

Щоб гарантувати абсолютну безпеку вашого дому, шлюз VELUX автоматично переходить у захищений режим (режим від’їзду) під час збою живлення. Таким чином вікна буде неможливо відчинити, якщо збій живлення було спровоковано зловмисником ззовні.
Так, за допомогою додатка можна визначити період, після якого вікна автоматично зачинятимуться (зокрема, провітрювання ванної кімнати в певний час). Щоб визначити такий період, натисніть значок центру керування (3 крапки) у верхньому правому куті екрану кімнати та встановіть таймер. Після закінчення часу, виставленого за таймером, вікно автоматично закриється. Автоматизоване керування відновиться автоматично на початку запланованої АКТИВАЦІЇ автоматичного режиму керування.
Відповідно до своїх потреб можна задати період, коли вікно автоматично зачинятиметься. За замовчуванням цей період становить 15 хвилин, однак доступний діапазон налаштувань становить від 5 до 60 годин.
Ні. VELUX ACTIVE не забезпечує можливості визначити графік відкривання та закривання вікон і/або сонцезахисних продуктів. Якщо додаток VELUX ACTIVE встановлено на iPhone, то графік можна створити в додатку Apple Home (зверніться до служби підтримки Apple HomeKit).
Так, щоб зупинити автоматичне керування вікнами та сонцезахисними продуктами, можна вимкнути або зупинити VELUX ACTIVE. Щоб зупинити автоматичне керування виробами вдома, відкрийте додаток і перейдіть у меню: "Налаштування > Графік та автоматизація". Або увімкніть систему автоматичного керування у певних приміщеннях, відкривши додаток і перейшовши в меню “Налаштування > Графік та автоматизація > Кімната > Параметри > Автоматичне ввімкнення”.
Так. Можна тимчасово вимкнути VELUX ACTIVE with NETATMO та VELUX App Control в одній кімнаті (або у всіх кімнатах), щоб зупинити автоматичне керування вікнами та сонцезахисними продуктами вночі. Щоб визначити години роботи для певної кімнати (наприклад, з 8:00 до 21:00), відкрийте додаток і перейдіть у меню: "Налаштування > Графік та автоматизація > Кімната". Повторіть ці дії для кожної кімнати.
Так, можна вимкнути систему автоматичного керування VELUX ACTIVE або VELUX App Control в одній кімнаті, водночас продовжуючи використовувати її в іншій. Відкрийте додаток, перейдіть у меню "Налаштування > Графік та автоматизація" і виберіть кімнату, у якій потрібно вимкнути VELUX ACTIVE або VELUX App Control. Тепер можна визначити години системи роботи для цієї кімнати - або відмінити вибір пункту "Автоматичне ввімкнення" та вимкнути режим планового керування для цієї кімнати.
Так, графік роботи VELUX ACTIVE або VELUX App Control можна визначати за, власним бажанням. Можна визначити індивідуальний графік роботи для кожного дня тижня та/або призначити роботу на конкретні періоди щодня. Додаткова інформація про створення графіків автоматичної роботи за допомогою функції "Графік та автоматизація" наведена тут.
Температура в приміщенні вимірюється сенсором мікроклімату. Вимірювання здійснюються кожні 20 секунд у діапазоні від 0 до 50 °C.
Розбіжність показників сенсора температури VELUX ACTIVE й іншого термометра в приміщенні може бути спричинена його неправильним місцем встановлення. Переконайтеся, що сенсор не розташований під прямим сонячним промінням, над нагрівачем, за шторами, біля відчиненого вікна або дверей. Зніміть сенсор і перемістіть в інше місце.
Вологість вимірюється сенсором мікроклімату, що встановлений на стіні кімнати. Рівень вологості оновлюється кожні 20 секунд і вимірюється в межах від 0 до 100 % із точністю ±3 %.
Рівень вуглекислого газу в приміщенні (CO2) вимірюється сенсором мікроклімату, що встановлений на стіні кімнати. Рівень вуглекислого газу CO2 оновлюється кожні 5 хвилин і вимірюється в межах від 0 до 5000 част./млн.
Якщо в додатку не відображаються значення вимірювань сенсора, причиною може бути проблема з батареєю або зв’язком.
 
Спершу перевірте рівень заряду батареї сенсора:
– відкрийте додаток і перейдіть у меню "Налаштування > Керування домашнім господарством > Кімната > Сенсорний перемикач > Заряд батареї";
– вийміть батареї, зачекайте кілька секунд, перш ніж знову вставити їх, а потім перевірте, чи блимає світлодіодний індикатор на передній панелі перемикача.
 
Після цього перевірте якість радіосигналу між сенсором і мережевим пристроєм:
– відкрийте додаток і перейдіть у меню "Налаштування > Керування домашнім господарством > Кімната > Сенсорний перемикач > Радіосигнал";
– перемістіть сенсор ближче до мережевого пристрою.
Датчик дощу, який постачається разом із вікном VELUX (або комплектом керування електропроводом), підключений безпосередньо до блока керування електроприводом. Коли виявлено дощ, передавання інформації не відбувається, а вікно зачиняється (виявлення дощу відбувається локально за допомогою системи відкривання вікна). Додаток VELUX ACTIVE попереджає про дощ, тільки якщо вікно (привід) буде відчинено під час дощу.

Якщо деякі або всі показники сенсора відсутні, то сенсор може бути недоступним (це буде вказано в додатку). Перевірте рівень заряду батарей сенсора та замініть їх, якщо потрібно. Якщо відсутнє лише значення вуглекислого газу (CO2), але рівень вологості та температури відображається правильно, зачекайте 5-10 хвилин, щоб побачити, чи з’явиться показник. Рівень CO2 вимірюється лише кожні 5 хвилин, і це може відбутися після заміни батареї.

Якщо після жодної з цих дій значення сенсора так і не відобразилися, то сенсор потрібно замінити.

Примітка. Вимірювання CO2 можуть не відображатися протягом 12 годин після початкового встановлення через калібрування сенсора.

У звичайних умовах роботи батарея сенсора й перемикача для виходу з дому працюють протягом 2 років. Сенсор і перемикач для виходу з дому зберігають свою функціональність протягом 7 днів після того, як їхні батареї досягають низького рівня заряду.

Особисті дані

Під час встановлення додатка VELUX ACTIVE вам буде запропоновано створити обліковий запис із використанням своєї електронної пошти та пароля. Ваша електронна адреса зберігається на захищеному хмарному сервері. Компанія VELUX не матиме доступу до вашого пароля. Якщо мережевий пристрій VELUX встановлено через Apple HomeKit, жодні дані не зберігатимуться.
 
Якщо його встановлено через додаток VELUX ACTIVE, ми зберігатимемо дані про ваш мережевий пристрій і налаштування системи для обслуговування та оптимізації роботи продукту.
 
Ми зберігаємо ваші особисті дані, коли обліковий запис активний і ще протягом 6 місяців після відключення продуктів.
 
Щоб докладніше ознайомитися з відомостями про особисті дані, які зберігаються, перегляньте Політиці конфіденційності VELUX ACTIVE
.
Дані VELUX ACTIVE зберігаються в захищеному центрі обробки даних під керівництвом NETATMO. Дані доступні лише VELUX A/S, NETATMO та регіональному торговому представнику компанії VELUX. Центр обробки даних розташований у ЄС.
Дані VELUX ACTIVE не доступні жодним іншим компаніям, крім VELUX A/S, NETATMO та, обмеженою мірою, регіональному торговому представнику компанії VELUX.
VELUX ACTIVE збирає дані, щоб забезпечити ефективне регулювання мікроклімату. Дані використовуються для обслуговування й оптимізації продукту, а також у маркетингових цілях, якщо ви надали на це згоду. Щоб докладніше ознайомитися з відомостями про особисті дані, які зберігаються, перегляньте Політиці конфіденційності VELUX ACTIVE.

Щоб переглянути звіт про особисті дані, які ми зберігаємо, напишіть на електронну пошту active-support@velux.com

Електронну адресу та назви будинків, кімнат, вікон, штор і ролетів можна змінити в додатку VELUX ACTIVE. Якщо у вас є будь-які інші запити, пишіть на електронну адресу active-support@velux.com
Якщо потрібно видалити інформацію, яка зберігається компанією VELUX, потрібно розмістити запит на видалення свого облікового запису VELUX ACTIVE. Якщо ви скинете налаштування свого мережевого пристрою, ми видалимо ваші особисті дані протягом періоду, визначеного в Політиці конфіденційності VELUX ACTIVE. Якщо потрібно видалити дані негайно, надішліть відповідний запит на електронну адресу active-support@velux.com. Докладніші відомості дивіться вУмовах використання VELUX ACTIVE.

Група VELUX бере на себе зобов'язання запобігати інцидентам, таким як злом даних чи нецільове їх використання. Для того, щоб забезпечити це ми впровадили велику кількість технічних, адміністративних та фізичних механізмів безпеки, призначених для захисту даних, зібраних VELUX ACTIVE. Зверніть увагу, що, незважаючи на наші вагомі зусилля, щоб захистити ваші дані, жодне рішення безпеки не є ідеальним.

Якщо ви, незважаючи на будь-які випадки, спостерігаєте за будь-якою формою видачі персональних даних, підозрою на порушення, ІТ-проблемою або подібним, що стосується VELUX ACTIVE, будь ласка, подайте цю інформацію тут  
  1. Тип інциденту та опис (що ви спостерігали?)
  2. Коли стався інцидент?
  3. Де ви його спостерігали? (на яких веб-сторінках, сторінках або подібних сторінках)
  4. Чи постраждали люди? (чи містить витік даних особисту інформацію про осіб? Якщо так, то хто?)
  5. Хто інформується про цей інцидент?

Ми швидко дамо відповідь на такий запит.

HomeKit

Apple HomeKit – це платформа, завдяки якій сумісні продукти різних виробників можуть працювати разом на пристроях iOS або різних продуктах Apple. Завдяки Apple HomeKit можна одним дотиком керувати своїми продуктами VELUX у додатку Apple Home, за допомогою Siri (голосового помічника Apple) або автоматично.
За допомогою Apple HomeKit можна керувати своїми продуктами VELUX через Siri (голосовий помічник Apple). Подайте голосову команду, щоб відчинити вікно, закрити штори або запитати про поточний стан якості повітря у своєму домі. Крім того, платформа Apple HomeKit дає змогу створювати сценарії, що з’єднують ваші продукти VELUX та інші пристрої, сумісні з HomeKit.
Якщо платформа Apple HomeKit не працює з мансардними вікнами VELUX, перевірте синхронізацію даних:
– вимкніть (відключіть живлення) мережевий пристрій щонайменше на 30 секунд і знову ввімкніть його;
– зачекайте, доки всі підключені пристрої буде синхронізовано з одним обліковим записом Apple в iCloud.
 
Синхронізацію можна ввімкнути примусово, підключивши iPhone до зарядного пристрою та перезавантаживши його. Якщо це не спрацює, доведеться скинути налаштування HomeKit і здійснити повторне підключення.
HomeKit базується на захищеному локальному протоколі, наданому й розробленому компанією Apple. Для роботи Apple HomeKit потрібно бути вдома й підключитися до своєї мережі Wi-Fi. Коли виконується команда Apple HomeKit, VELUX ACTIVE вважає це безпечним і розблоковує ваш дім. Доступ до HomeKit поза межами дому можливий, тільки якщо використовується центр керування домом Apple (зокрема, Apple TV або iPad).
 
Примітка. Використовуйте автоматизацію HomeKit поза домом дуже обережно, оскільки це може призвести до розблокування вашого будинку.
Щоб керувати вашими продуктами за допомогою Siri й Apple HomeKit за межами дому (коли смартфон не підключено до домашньої мережі Wi-Fi), потрібно налаштувати пристрій як центр керування домом HomeKit. До таких центрів, наприклад, належать:
 – Apple TV4 з версією tvOS 10 або новішою;
 – iPad з версією iOS 10 або новішою.
Керувати голосовим помічником Siri можна, натиснувши основну кнопку, бічну кнопку або сказавши "Siri". Щоб використовувати команди Siri на своєму пристрої, потрібно активувати помічника, перейшовши в меню "Налаштування > Siri та пошук > Слухати команду «Siri»".
 
Порада! Називаючи свої кімнати й продукти, стежте, щоб не використовувати тип кімнати в назві продукту, оскільки це може призвести до конфлікту назв. Використовуйте назви типів кімнат (ванна, кухня) для кімнат, а назви типів продуктів (вікно, штора) — для продуктів. Такий підхід також забезпечить оптимальну інтеграцію з голосовими командами Siri (Apple HomeKit). Щоб гарантувати найкращу роботу, називайте кімнати й продукти англійськими назвами/термінами, якщо для Siri використовується англійська мова (для кращого розпізнавання голосових команд).
Під час встановлення VELUX ACTIVE буде запропоновано просканувати код встановлення HomeKit, використовуючи камеру вашого пристрою.
 
8-значний код Apple HomeKit (xxx-xx-xxx) можна знайти на:
– етикетці на задній частині мережевого пристрою;
– останній сторінці короткого посібника, що постачається в комплекті.
 
Крім того, код можна ввести вручну, якщо не вдається просканувати його за допомогою камери пристрою.
 
Якщо HomeKit не було налаштовано під час початкового встановлення, просто виконайте це, перейшовши в меню "Налаштування > Керування домашнім господарством > Мережевий пристрій > Налаштування HomeKit".
Ви можете надати доступ до керування аксесуарами HomeKit іншим користувачам, якщо вони використовують iOS 10 або новішої версії та ввійшли в iCloud.
 
Щоб надати доступ до керування, під час надсилання запрошення потрібно перебувати вдома або встановити центр керування домом.
 
У додатку VELUX ACTIVE with NETATMO перейдіть у меню "Налаштування > Керування домашнім господарством > HomeKit > Запросити".
 
У додатку Apple Home натисніть піктограму стрілки у верхньому лівому куті та перейдіть у меню "Запросити > Ввести ідентифікатор Apple ID, який використовується в iCloud > Надіслати запрошення".

Так, мережевий пристрій можна встановити за допомогою Apple HomeKit (а не додатка VELUX ACTIVE with NETATMO). Дотримуйтесь інструкцій, що містяться за цим посиланням.

Примітка. Маючи ці додатки, можна використовувати тільки ті функції, які забезпечуються Apple HomeKit і додатком Apple Home. Алгоритми автоматичного керування ACTIVE не входять в Apple HomeKit, а доступ до них можна отримати лише за допомогою додатка VELUX ACTIVE.

Коли скидається підключення мережевого пристрою до HomeKit, видаляється:

– Wi-Fi-з’єднання між мережевим пристроєм і маршрутизатором;
– підключення мережевого пристрою до HomeKit;

Підключення до продуктів VELUX, сенсора й перемикача для виходу з дому не зміниться. 
Щоб скинути налаштування HomeKit, виконайте такі дії: 

– натисніть і утримуйте кнопку, позначену значком шестірні;
– коли індикатор почне блимати червоним, відпустіть кнопку та швидко натисніть її ще раз, щоб підтвердити скидання;
– параметри мережевого пристрою буде скинуто, і він автоматично перезавантажиться.
– коли світлодіодний індикатор блимає білим, мережевий пристрій готовий до нового з’єднання з HomeKit;
– відкрийте додаток Home і додайте мережевий пристрій як новий аксесуар у HomeKit.
Конфігурацію Wi-Fi можна оновити, якщо потрібно змінити інтернет-провайдера. 
Щоб оновити налаштування Wi-Fi, виконайте такі дії:

– натисніть і утримуйте кнопку, позначену значком шестірні;
– відпустіть кнопку, коли світлодіодний індикатор блимає білим кольором;
– відкрийте налаштування iOS на своєму пристрої та відкрийте розділ "Wi-Fi";
– виберіть мережевий пристрій у розділі "УСТАНОВИТИ НОМЕР ПРИСТРОЮ …"; 
– щоб оновити конфігурацію Wi-Fi, дотримуйтесь інструкцій.